free Saeed Malekpour

حمله شیمیایی رژیم سوریه به حومه دمشق ۶۳۵ کشته برجای گذاشت

on August 21, 2013
1150363 672879356075608 1536619205 n حمله شیمیایی رژیم سوریه به حومه دمشق ۶۳۵ کشته برجای گذاشت

دیروز سه‌ شنبه ۲۹ مرداد رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفته علی خامنه‌ای «هدایت» جنوب لبنان٬ غزه و سوریه را در اختیار دارد.

همزمان با حضور بازرسان شیمیایی سازمان ملل در سوریه، منابع مختلف خبری از حمله شیمیایی به حومه دمشق و کشته شدن دست کم ۶۳۵ تن طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده اند.

به گزارش روز چهارشنبه  العربیه، چند منطقه در حومه دمشق به ویژه غوطه شرقی و غربی هدف حملات شیمیایی هوایی قرار گرفته که برخلاف گذشته این حملات خرابی زیادی به جای نگذاشته اما پس از لحظاتی تعداد زیادی از ساکنان این مناطق دچار حالت خفگی شده، پس از مدتی جان خود را از دست داده‌اند.

این گزارش می افزاید که تاکنون دست کم ۶۳۵ جسد از مناطق مختلف اطراف دمشق جمع آوری شده که بیشتر آن‌ها نشانه‌ای از خونریزی خارجی ندارند و به دلیل مشکلات ریوی جان باخته اند.

بر اساس این گزارش اکثر کشته شدگان حملات را زنان و کودکان تشکیل می دهند که عملیات جمع آوری و شمارش اجساد در اطراف دمشق هنوز ادامه دارد.

همچنین گزارش شده است که مناطق دیگری در اطراف دمشق از جمله ”جوبر”، شهرک “زملکا” و شهرک “عین ترما” هدف حملات شیمیایی قرار گرفته است.

یک منبع پزشکی در بیمارستان میدانی منطقه زملکا به العربیه گفت که اجساد ۲۰۰ تن از قربانیان این حمله شیمیایی را مشاهده کرده است .

تا کنون نوع ماده شیمیایی به کار رفته در این حملات مشخص نشده اما برخی منابع می گویند که از گاز سارین استفاده شده است.

در همین حال منابع مخالفان سوری از حرکت یگان‌های نظامی رژیم اسد به سوی منطقه جوبر خبر داده‌اند و اعلام کردند که ارتش دولتی عملیات گسترده‌ای را به منظور پاکسازی منطقه از وجود مخالفان آغاز کرده است .

مخالفان بشار اسد می گویند احتمال دارد رژیم سوریه برای منحرف کردن مسیر تحقیقات بازرسان سازمان ملل و متهم کردن مخالفان دست به این حملات زده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: