free Saeed Malekpour

اوج وقاحت

on August 23, 2013

 1235128 561982247171893 2131981580 n اوج وقاحت

در خبرهای چند روز اخیر آمده بود که یک بانوی سنندجی به دلیل ترس از یورش ناگهانی مأموران انتظامی جهت جمع‌آوری دیش ماهواره با سقوط به حیاط خانه متاسفانه جان خود را از دست میدهد و همچنین در خبرها داشتیم که سرهنگ محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از دستگیری ۱۰۰ عضو توزیع تجهیزات ماهواره و کشف ۴ هزار و ۳۰۰ گیرنده در تهران و ۱۱ هزار گیرنده در استان‌های کشور خبر داد.

و در فتواهای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که مجموعه‌ای از آن به تازگی به انتشار رسید (که در کمال وقاحت گفته بود: افشای ظلم‌های مسئولان نظام حرام است) در مورد گیرنده‌های ماهواره‌ای آمده‌است که «آنتن‌های ماهواره‌ای اگرچه حکم آلات مشترک را دارد ولی چون این وسیله برای کسی که آن را در اختیار دارد زمینه دریافت برنامه‌های حرام را کاملاً فراهم می‌کند و گاهی نگهداری آن مفاسد دیگری را نیز در بر دارد، خرید و نگهداری آن جایز نیست.» وی در فتوای دیگری آورده است: « اگر از آنتن ماهواره‌ای برای امور حرام استفاده شود که غالباً همین‌طور است و یا تعمیرکننده و یا نصب‌کننده علم داشته باشد به اینکه کسی که قصد تهیه آنتن ماهوارهای را دارد، برای امور حرام از آن استفاده می‌کند، خرید و فروش و نصب قطعات و راه‌اندازی و تعمیر و فروش قطعات آن جایز نیست.»

با خواندن خبر دستگیری هموطنانمان به جرم خرید و فروش ماهواره و فتواهای علی خامنه‌ای درمیابیم که این نظام سعی میکند در داخل کشور حداکثر فضای اختناق و سرکوب را ایجاد کند و در خارج از کشور با وقاحت و دورویی حداکثر استفاده را از فضای متمدن آزادی خواهی و دمکرات منشی غرب ببرد به طور مثال در داخل کشور اجازه تاسیس حتی یک تلویزیون و یا رادیو را نمیدهد و بعد در غرب انواع و اقسام شبکه های تلوزیونی همانند العالم، پرس تی وی و … باز میکند و همواره سعی میکند که خواست های غیر مشروع خود را از مردم و جهانیان طلب کند و در غرب اعتراض میکند که چرا نمیگذارید شبکه های ماهواره ای ما علاوه بر ماهواره در شبکه ها کابلی محلی هم باشد!!

در داخل کشور دانشجویان را به جرم عضویت در صفحه فیسبوک به کمیته انظباتی میکشند و آقای ضرغامی که نظامی و پاسدار است و با حکم مستقیم از طرف خامنه ای تعیین شده در زمان اعتراض های مردم به تقلب در انتخابات سال ۸۸، ازفیس‌بوک و تویتر به عنوان سایت های ابزار جاسوسی نام برد و به شدت به این سایت ها حمله کرد وهمینطور که همه به خوبی میدانند جمهوری اسلامی بسیاری از سایتهای اینترتی را فیلتر و بر روی شبکه های ماهواره ای پارازیت میاندازد اما همین آقای پاسدار ضرغامی که در یکی از مصاحبه هایش با افتخار از همکاری در پارازیت انداختن بر روی شبکه های ماهواره ای سخن گفته بود، شکایت میکند که علاوه بر اینکه این شبکه برون مرزی صدا وسیمای حکومتی صفحه فیسبوک دارد چرا نمیگذارید تبلیغ صفحه فیسبوک شبکه پرس تی دردیگرصفحه های فیسبوک هم باشد و بتوانیم این صفحه را تبلیغ کنیم!!

جالب است که حکومتی ها و طرفداران نظام در خارج از کشور با هر شبکه خارجی که بخواهند مصاحبه میکنند و تبلیغات دروغین خود مثل این جمله که ایران آزادترین کشور دنیاست !! را میگوند و در داخل مردم معترض حق مصاحبه با شبکه های خارجی را ندارند و این کار آنها همکاری با شبکه های تلویزیون دشمن خوانده میشود!! در خارج مسئولان نظام با وقاحت دم از آزادی خواهی، رعایت حقوق بشر و مدیریت جهانی میزنند و درداخل شبانه به کوی دانشگاه و منازل مسکونی هموطنانشان حمله میکنند و با شلیک مستقیم قلب و سر مردمی که در راهپیمایی سکوت شرکت کرده اند را هدف قرارمیدهند، مردم را از بالای پل به پایین پرت میکنند و با ماشین از روی بدن هموطنانشان رد میشوند، به دختران مسلمان هموطن خود در زندان تجاوز میکنند، ظرف چند روز آنقدر جوانان هموطنی که در راهپیمایی سکوت شرکت کرده اند را درزندانهای اوین و کهریزک شکنجه میکنند که چند نفر از آنها زیرشکنجه کشته میشوند.

نظام جمهوری اسلامی علاوه بر استفاده از ماهواره، فیسبوک و تویتر(که حتی برای خامنه ای هم همانند بسیاری از مقام های حکومتی از جمله محمد جواد ظریف وزیر خارجه  صفحه فیسبوک وتویتر درست کرده اند) خواستار حضور در شبکه های محلی کشورهای غربی و امکان تبلیغ برای شبکه پرس تی وی است آنهم شبکه ای که در دادگاه در انگلستان به علت همکاری با شکنجه گران در گرفتن اعترافات اجباری از مردم بر اساس مستندات و مدارک محکوم شده است!  پاسدار ضرغامی که توسط حکم مستقیم خامنه ای به این کار گمارده شده برای رسیدن به اهدافشان حتی از مانکن های لباس زیر به عنوان مجری برای شبکه پرس تی وی استفاده میکنند که نمونه آن خانم « ادوینا گریس استوری » (Edwina Storie) مدل لباس زیر استرالیایی و سرگرم کننده صنعت بزرگسالان است!

و جالب است وقتی توسط هموطنانمان علت این رفتار دوگانه پرسیده و پیگری میشود روابط عمومی پرس تی وی از متحول شدن این خانوم صحبت میکند! حال آنکه پاسدار رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی راجع به حجاب برای خانوم های ایرانی خط و نشان میکشد؟! و یادمان نرفته پاسدار رادان در صحبت با فرزاد حسنی مجری برنامه کوله پشتی صداوسیما گفت:” اگه لازم باشه خانوم هایی که حجابشان خوب نباشه را با لگد سوار ون میکنند”!

چه استعدادها و توانایی هایی که میتوانستند در خدمت پیشرفت و آبادانی کشور باشند و درمصاحبه های گزینش هرکدام را به یک بهانه رد کردند! چه توهین هایی که توسط گشت های به اصطلاح ارشاد! به خانوم های هموطن ما در حضور خانواده شان شده است و کافی است که فقط با هموطن هایی که در گزینش استخدام صدا و سیمای حکومتی رد شده اند صحبت کنید تا بفهمید چه جو امنیتی در آنجا برای هموطنانمان حاکم است و چگونه خصوصی ترین مسائل زندگی هموطنانمان وحتی بستگانشان را در هنگام گزینش جلوی چشمشان میاورند و به قول سرکار خانم فرشته ملک فرنود، از مجریان و گویندگان حرفه ای و با تجربه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی که به تازگی به خارج از کشور رفته اند در هنگام ورود به ساختمان صدا و سیما جمهوری اسلامی حتی به اینکه یک مجری خانم رادیو به دستانش دستکش باشدهم کار دارند و میپرسند که لاک زده ای که دستکش پوشیدی؟!

حال با این نظام دورو و سرکوبگر که کوچکترین حقی برای هموطنان خویش قائل نیست چه باید کرد؟ صحبت ما و بسیاری از آزادی خواهان ایران حق آزادی انتخاب برای هموطنانمان است، آیا این خواسته و مطالبه زیادی است؟! کدام حکومتی مثل جمهوری اسلامی اینطور شدید با هموطنان خودش رفتار میکند؟! یکی از هموطنان تعریف میکرد پس از طی مراحل مختلف و آزمون استخدامی برای مصاحبه اقدام کرده بود و در آن روز یک خانم هم بیرون در راهرو رو صندلی چرمی نشسته بوده و تا اون خانم رو صدا میزنند این آقا که از ایستادن خسته شده بود سریع رو صندلی مینشیند و وقتی نوبت این آقا میشود به او میگویند که رد شده! چون دیدند که چطوری به سرعت روی صندلی چرمی نشست و نگذاشت گرمای بدن آن خانم از صندلی برود و این نشان از انحراف اخلاقی ایشان است!

iran 17 اوج وقاحت

هموطنان، مشکل ما دورویی و رفتار بیمار گونه نظامی است که دم از خدایی بودن حکومت خویش میزند اما رفتارش بسیار متضاد و همراه با اقتدارگرایی و دیکتاتوری است، اگر نظام ادعای احترام به رای مردم در انتخابات را دارد پس چرا به رای و نظر مردم در انتخاب نوع پوشش، آزادی بیان، آزادی عقیده، آزادی انتخاب مذهب، آزادی رسانه های جمعی مانند رادیو و تلویزیون و مطبوعات، عدم رفتارهای تبعیض آمیز جنسیتی، قومی، مذهبی، عقیدتی، داشتن حق اعتراض و تجمعات مسالمت آمیز،آزادی زندانیان عقیدتی و سیاسی، استفاده از همه نیروهای متخصص و لایق در اداره کشور بدون توجه به گرایش سیاسی آنها و… احترام نمیگذارد؟! و مردم را تحت نظر و کنترل گشت ارشاد، سپاه، لباس شخصی ها، بسیج، حراست، کمیته های انظباتی و نیروهای امنیتی و انتظامی قرار داده؟!

آیا رای مردم تنها زینت مجلس آقایان است و تنها هر چهار سال یک بار یادشان میافتد از مردم یادی کنند و آهنگ های ملی پخش نمایند؟! پس احترام به خواست و علاقه ملت و اجرای مطالبات مدنی و حقوق شهروندی مردم چه میشود؟!

محمد رستگار

۱ شهریور ۱۳۹۲

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: