free Saeed Malekpour

قاسم سلیمان٬ فرمانده نیروی «قدس»: حمله به اشرف مهم‌تر از عملیات مرصاد بود

on September 5, 2013
Q32 with Leader قاسم سلیمان٬ فرمانده نیروی «قدس»: حمله به اشرف مهم‌تر از عملیات مرصاد بود

قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» در کنار علی‌ خامنه‌ای

قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه کشته شدن گروهی از اعضای سازمان مجاهدین خلق در حمله به کمپ اشرف را مهم‌تر از عملیات «مرصاد» اعلام کرده و گفته ایران تا آخر از سوریه حمایت می‌‌کند.

خبرگزاری فارس گزارش کرده که آقای سلیمانی این مطلب را روز گذشته (سه‌شنبه ۱۲ شهریور) در چهاردهمین اجلاس خبرگان رهبری که در تهران برگزار شد٬ بیان کرده است.

این خبرگزاری به نقل از یکی از اعضای مجلس خبرگان نوشته سلیمانی در این جلسه گفته در حمله به کمپ اشرف ۵۰ عضو سازمان مجاهدین کشته و ۱۰ نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند.

در حمله چند روز گذشته به کمپ اشرف در عراق بیش از ۴۰ عضو سازمان مجاهدین خلق کشته شدند و سپاه پاسداران نیز از کشته شدن آن‌ها استقبال کرد.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله سوریه اشاره کرده و افزوده است: «عده‌ای انتقاد می‌کنند که چرا از سوریه اینقدر حمایت می‌کنیم که باید به آن‌ها گفت سوریه خط مقدم مقاومت است.»

وی تاکید کرده که «ما تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم و الان قضیه سوریه برای آمریکا حیثیتی شده از این رو این همه دست و پا می‌زند و حتی در ظاهر می‌خواهد موفقیت‌آمیز بیرون بیاید.»

از نیروی «قدس» سپاه پاسداران به عنوان یکی از نیرو‌های نظامی فعال در جنگ سوریه به نفع بشار اسد نام برده می‌شود که تاکنون چندین عضو آن در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

فرماندهان سپاه به آمریکا و سایر کشور‌های غربی هشدار داده‌اند چنانچه به سوریه حمله نظامی کنند٬ باید در انتظار پاسخ میدانی جمهوری اسلامی نیز باشند.

 

منبع: دیگربان


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: