free Saeed Malekpour

اراکی: خروج زنان از خانه بزرگ‌ترین خیانت به بشر بود!

on September 7, 2013

139108186531 اراکی: خروج زنان از خانه بزرگ‌ترین خیانت به بشر بود!

محسن اراکی٬ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفته که بیرون آمدن زنان از خانه از «بزرگ‌ترین خیانت‌هایی بود که بر جامعه بشری روا شد.»

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»  اراکی این مطلب را روز شنبه (۱۶ شهریور) طی سخنانی در همایش بین‌المللی اتحادیه جهانی زن مسلمان در تهران بیان کرده است.

وی از کسانی که خانه را برای زنان «زندان» دانسته٬ انتقاد کرده و گفته آن‌ها معتقدند «زنی که در خانه بماند و انسان پاک بپروراند به عنوان زن خانه‌دار معطل بیکار» است.

اراکی ادعا کرده که «امروز جنایت، جنگ‌ها و بیماری‌های روانی و جسمی عمدتا از یک منشاء سرچشمه گرفته و آن متلاشی کردن خانواده‌های پاک و جلوگیری از پرورش انسان‌های پاک در دامن‌های پاک است.»

سوم آبان ماه سال ۹۰ نیز مهدی خاموشی٬ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفته بود: «تردد بی‌مورد زنان در خیابان‌ها باعث شده تا حدود زیادی فرهنگ عفاف و حجاب ما دچار آسیب شود.»

روحانیون و برخی از مراجع تقلید در قم سال‌هاست از مقام‌های جمهوری اسلامی می‌خواهند با پدیده به گفته آن‌ها «بدحجابی» در ایران برخورد کنند.

پلیس سال‌هاست با اجرای طرح «امنیت اجتماعی» هزاران دختر و پسر را به اتهام پوشش نامناسب بازداشت و به دادگاه معرفی کرده است٬ اما همچنان نتوانسته با این پدیده مقابله کند.

گروهی از روحانیون و محافظه‌کاران می‌گویند «بدحجابی» در ایران موضوعی «سیاسی» است و گروهی از زنان در «ازای دریافت پول» با پوشش «نامناسب» در جامعه ظاهر می‌شوند.

 

منبع: دیگربان

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: