free Saeed Malekpour

ارتش آزاد سوریه، طرح مسکو را “معامله ای کثیف” میان اسد، روسیه وغرب نامید

on September 11, 2013

e09c4452 c30e 4398 8d2f 38d1e52840f5 16x9 600x338 ارتش آزاد سوریه، طرح مسکو را معامله ای کثیف میان اسد، روسیه وغرب نامید

دبی -العربیه .نت فارسی

سرهنگ عبد الجبار العکیدی، فرمانده شورای نظامی انقلاب سوریه، روز چهارشنبه ۱۱-۹-۲۰۱۲ در مصاحبه‌ای با العربیه در واکنش به پیشنهاد جدید مسکو مبنی بر خنثی سازی سلاح‌های شیمیایی رژیم اسد در ازای جلوگیری از حمله نظامی غرب به سوریه، گفت:” این مانوری سیاسی و “معامله‌ای کثیف” میان رژیم اسد، روسیه وغرب است که ما آن را رد می کنیم.”

العکیدی در این مصاحبه اظهار داشت:” آنچه در حال وقوع است در واقع تلاشی برای خارج کردن اوباما از بحرانی است که روسیه و رژیم اسد با این پیشنهاد برای او بوجود آورده اند.”

وی در ادامه افزود:” خلع سلاح شیمیایی اسد هیچ سودی برای مردم سوریه ندارد بلکه تنها اقدامی جهت خدمت به اسرائیل خواهد بود”.

وی افزود:” به نظر می رسد که جامعه بین المللی نسبت به ادامه کشتار مردم سوریه نگران نیست بلکه هدف خلع باقیمانده اسلحه شیمیایی اسد است. هنگامی که رژیم اسد با استفاده از توپ، تانک و خمپاره به کشتن مردم سوریه ادامه می داد کسی درباره خلع سلاح وی صحبت نمی کرد اما اکنون که صدای بکار گیری سلاح شیمیایی همه جا طنین انداز شده سخن از خلع سلاح اسد به میان می آید.”

این فرمانده عالیرتبه ارتش ازد سوریه در پایان مصاحبه‌اش خطاب به سوری‌های مبارز در داخل این کشور، گفت:” سرخوردگی جامعه بین المللی، ناکامی اپوزیسیون و ضعف ساختار سیاسی آن در خارج برای حل بحران، ما را بر آن می دارد که متحد شده، تنها به خدا تکیه کنیم. ما با اتحاد نیروهای داخلی و به کمک ارتش آزاد سوریه می توانیم کشور را از سلطه رژیم اسد آزاد سازیم.”

وی گفت:” شورای فرماندهی نظامی انقلاب سوریه هیچ راه حلی که سرنگونی اسد را در بر نداشته باشد، نمی پذیرد. سرنگونی رژیم اسد آرمانی است که هزاران آزاده از میان شریفترین فرزندان سوریه برای رسیدن به آن جان باختند”.

سرهنگ العکیدی در پاسخ به سوالی درباره حضور افراد خارجی در ساختار نظامی ارتش آزاد سوریه گفت:” شمار افراد ارتش آزاد بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر است از این تعداد تنها ۲ هزار نفر از آنها غیر سوری هستند.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: