free Saeed Malekpour

فحش دادن مانند اعدام راه حل نیست!

on September 15, 2013

آخوند فحش دادن مانند اعدام راه حل نیست!

انتقاد‌های زیادی به اعدام‌های گسترده  در طول ۳۵ سال گذشته مطرح شده … ایران بعد از چین دارای بیشترین آمار اعدام در دنیاست و با در نظر گرفتن جمعیت میلیاردی چین، ایران مقام نخست را کسب نموده است. تنها در دهه ۶۰  بر اساس آمار موجود ۱۵،۰۰۰ نفر در زندان‌های مختلف تیرباران یا اعدام و یا زیرشکنجه کشته شدند.

از این رو بسیار ضروریست این زنگ خطر را جدی بگیریم و از این مقام که مایه سر افکندگی ملت ایران است، کناره گیری کنیم.

حال ۱۰ سوال که لازم است همه ما از یکدیگر بپرسیم و به کمک یکدیگر راه حلی‌ برای خروج از این بحران سیاسی و اجتماعی در کشورمان پیدا کنیم:

 

  1.  آیا فکر نمی کنیم ریشهٔ این اعدام ها، در نگاه همین مردم به برچیده شدنه جنایت باشه؟
  2.  آیا ریشهٔ این اعدام‌ها در دیدگاه همین مردم به خوب و بد و مذموم بودن اعمال‌ها بر نمی گردد ؟
  3.  آیا فکر نمی کنیم که حکومت و نظام سیاسی زادهٔ افکار عمومی یک مملکته؟
  4.  تا حالا چند بار شده با یک بزه ( ولو در حد اینکه گوشی موبایلتان دزدیده شود!) مواجه شدید و با خودتان گفتید ” اگه ۴ تا از اینا اعدام بشن بقیه حساب کار دستشون میاد ” … ؟ بنابرین بیایم با حذف چنین کلماتی‌ از مکالمات روزمره، پایه گذار فرهنگ جدیدی باشیم.
  5.  حکومت دینی و آخوندها با چنگ انداختن به همهٔ امور فرهنگی‌، آموزشی، رسانه‌ ای،… و با فرهنگ سازی غلط خودشان باعث مریض شدن جامعه شدند. میلیاردها دلار سرمایه‌های کشور را که می‌توانست صرف آموزش و فرهنگسازی شود، اختلاس و به خارج از ایران منتقل نمودند. حال با کمترین هزینه، مریض‌ها را درمان میکنند: اعدام!
  6.  از طرف دیگر این در صورتی‌ است که ما شاهد روند دادرسی شفافی برای متهمین باشیم. آیا جوانی که متهم به دزدی، تجاوز یا قاچاق مواد مخدر شده، حق انتخاب وکیل و دفاع از خود در دادگاه در حضور هیات منصفه داشته است؟ خبرنگاران مستقل حق تحقیق و تفحص از روند دادرسی داشتند؟ در حالی‌ که وکلا، حقوق دانان و خبرنگاران برجسته کشور ما در زندان هستند، چه زمانی‌ این مراحل طی‌ شده است؟
  7.  آیا وقت آن نشده است که همه با هم تا زمانی‌ که حقوق دانان برجسته کشورمان مثل نسرین ستوده، عبدلفتاح سلطانی و … زندانی یا مجبور به ترک کشور شدند و به جای آنها امثال پور محمدی‌ها و لاریجانی‌ها که خود باید به جرم “جنایت علیه بشریت” محاکمه شوند، تصمیم گیرنده در امور قضایی هستند، خواهان متوقف شدن اعدام‌ها شویم؟
  8.  آیا از اول انقلاب اسلامی تا کنون، بسیاری از زنان و مردان این سرزمین طی‌ حکم‌های چند دقیقه‌ای اعدام نشدند؟ پس چرا به تصمیم دولتمردانی که مسبب این جامعه مریض هستند اعتماد کنیم؟
  9.  چرا حکومت ایران اعدام را به مثابه اهرم کنترل و فشار در جامعه اعمال می‌کند و به اشکال مختلف شهروندان ایرانی را به قتل می‌رساند؟ نه تنها بسیاری از زندانیان سیاسی و کودکان در خطر مرگ قرار دارند بلکه افراد عادی نیز از ماجراجویی های نیروهای انتظامی و بسیج ایران در امان نیستند. اعدام های بدون دلیل , اعدام های شتاب زده و اعدام های خیابانی در ایران روز به روز شدت می‌گیرد.
  10.  آیا تا زمانی که دین عرصه عمومی و سیاسی را ترک نکرده است و بخشی از باور فردی و شخصی ما نگردیده است این مصیبت و ستم ادامه نخواهد یافت؟

لطفا شما هم سوالات و راه حل‌های خود را برای ما بفرستید تا ما پس از بررسی‌ منتشر کنیم.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: