free Saeed Malekpour

اتصال ۴۰۰ هزار خانوار از اینترنت قطع شد

on September 16, 2013

internet اتصال ۴۰۰ هزار خانوار از اینترنت قطع شد

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که اتصال ۴۰۰ هزار خانوار در کشور و جداسازی آنها از اینترنت و اتصال به شبکه ملی اطلاعات (اینترنت ملی) آغاز شده است. وعده‌ای که مدت‌ها سر و صدا کرده بود به تحقق پیوست.

همزمان شنیده شده است که در برخی‌ مناطق  فیس‌بوک از ساعاتی پیش فیلتر رفع فیلتر شده است. متخصصین ارتباطت اکیدأ توصیه میکنند کاربران برای حفظ امنیت خود همچنان با فیلترشکن و استفاده از آدرس https://www.facebook.com   و با استفاده از SSL اقدام به ورود به این شبکه‌ی اجتماعی کنند.

به گزارش خراسان نیوز اتصال نخستین گروه کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات با پهنای باند ۲ مگ آغاز شد . در قالب مرحله نخست پروژه ، ۴۰۰ هزار خانوار از سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوندکه این مرحله تا ۳ ماه آینده به طور کامل پیاده سازی می شود . علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات در گفت و گو با خراسان با اعلام این مطلب افزود :با تصویب آیین نامه جداسازی اینترنت از اینترانت کاربران خانگی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال گذشته وبه دنبال اجرای مرحله پایلوت جداسازی اینترنت از اینترانت کاربران خانگی، با همکاری شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و شرکت مخابرات ایران ، خوشبختانه نتایج موفقیت آمیزی در این زمینه به دست آمد و نشان داد که اجرای این پروژه برای کاربران خانگی کاملا قابل تحقق است.براین اساس زیر ساخت های فنی پروژه برای اتصال ۴۰۰ هزار خانوار به شبکه آماده شد ضمن آن که برای این کار باید پاپ‌ها و مخابرات ایران و به طور کلی مجموعه هایی که سرویس دسترسی را به خانوار‌ها ارائه می کنند، آمادگی لازم را برای اتصال به شبکه پیدا می کردند. وی ادامه داد : برای اتصال نخستین گروه کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات نیازمند جمع آوری آمار بودیم و در این مرحله حتی امکان اتصال بیش از ۴۰۰ هزار خانوار نیز وجود داشت اما در نهایت برای اجرای مرحله یک اتصال کاربران به شبکه ۴۰۰ هزار خانواررا مشخص کردیم . وی تصریح کرد : علاوه براین باید مجوزارائه پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه را نیز از شورای عالی فضای مجازی اخذ می کردیم تا طی آن با جداسازی اینترنت از اینترانت، پهنای باند اینترانت ۲ مگ به کاربران ارائه شود که خوشبختانه پس از اخذ مجوز از شورا و اعلام بی اشکال بودن ارائه پهنای باند ۲ مگابیت بر ثانیه به کاربران خانگی، اتصال نخستین گروه از این کاربران به شبکه ملی اطلاعات آغاز شد و طی ۱۰۰ روز آینده برای ۴۰۰ هزار خانوار اینترنت از اینترانت جدا می شودو این کاربران به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.وی با بیان این که مرحله اول اتصال کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات در تمام استان هایی که از خدمات PAPها استفاده می کنند عملیاتی شده است ، گفت : استان هایی مانند تهران و خراسان رضوی بیشترین میزان آمادگی را در این زمینه داشتند . رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اضافه کرد: طبق قانون بر نامه پنجم ،باید ۶۰ در صد خانوارها تا پایان برنامه به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند .به گفته وی، مرحله اتصال کاربران به شبکه ملی اطلاعات شامل اتصال دستگاه های دولتی و کسب وکار‌ها و خانوار‌ها می شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: