free Saeed Malekpour

آزادی هفت زندانی سیاسی زن از زندان اوین

on September 18, 2013

arton20593 آزادی هفت زندانی سیاسی زن از زندان اوین

هفت تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین آزاد شدند. به گزارش کلمه، پایان حبس محبوبه کرمی و مهسا امرآبادی که از بازداشت شدگان بعد از اعتراضات مردمی سال ۸۸ بودند در حالی است که تنها چند ماه به اتمام دوران محکومیت آنها مانده بود. مهسا امر آبادی نخستین بار در خرداد سال …

هفت تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین آزاد شدند.

به گزارش کلمه، پایان حبس محبوبه کرمی و مهسا امرآبادی که از بازداشت شدگان بعد از اعتراضات مردمی سال ۸۸ بودند در حالی است که تنها چند ماه به اتمام دوران محکومیت آنها مانده بود.

مهسا امر آبادی نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی به حصر مهندس موسوی و مهدی کروبی توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

محبوبه کرمی نیز عضو کمپین یک ملیون امضا و از اعضای جبهه مشارکت است که در اسفند سال ۸۸ بازداشت شد. وی در شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

در همین حال مریم جلیلی، میترا رحمتی، فرح واضحان، ژیلا مکوندی و کفایت ملک محمدی از زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین نیز به طور مشروط آزاد شده اند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: