free Saeed Malekpour

کاظمینی بروجردی در زندان دچار حمله قلبی شده است

on October 2, 2013

ayatollahbrojerdi کاظمینی بروجردی در زندان دچار حمله قلبی شده است

سایت ”فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران” گزارش داده است که آیت الله حسین کاظمینی بروجردی که در زندان اوین تهران به سر می برد، دچار حمله قلبی شده است.

بنا بر این گزارش، آیت الله کاظمینی بروجردی که در آستانه هشتمین سال حضور خود در زندان است، شب یکشنبه ۲۹-۹-۲۰۱۳ به شدت دچار درد در ناحیه سینه و تنگی نفس شد ولی پس از گذشت ساعتها از این ناراحتی دوشنبه برای چندمین بار درطی این هفت سال ، دچار حمله قلبی و تنفسی شد.

این گزارش می افزاید که نهایتا ماموران زندان با وخیم شدن حال آیت الله کاظمینی بروجردی، او را به درمانگاه زندان منتقل کنند.

بنا بر این گزارش، در درمانگاه نیز مراقبتهای پزشکی لازم و خاصی  برای او انجام داده نشد و تنها چند آزمایش از ایشان گرفته شد که نتیجه آزمایش تا کنون به اطلاع خانواده و خود آقای بروجردی نرسیده است.

سایت ”فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران” می افزاید که نه تنها برای آیت الله کاظمینی بروجردی هیچ دارویی تجویز نشد و درمانی هم صورت نگرفت، با همان وضعیت وخیم به سلول بازگردانده شد.

در تیر ماه ۱۳۹۲ پس از آنکه آقای بروجردی نامه ای به حسن روحانی منتشر کرد دادستان ویژه روحانیت (سرکوب روحانیون آزادیخواه) شخصا در سلول آقای کاظمینی بروجردی حاضر شده و وی را تهدید نموده است که در صورت ادامه افشای جنایتهای رژیم ولی فقیه او را به قتل خواهد رساند.

آیت الله کاظمینی بروجردی که مخالف نظریه ولایت فقیه و طرفدار جدایی دین از سیاست است، نیمه شب ۸ اکتبر ۲۰۰۶ با حمله نیروهای اطلاعاتی و نیروی انتظامی به منزل وی به همراه شماری از هوادارانش بازداشت شد.

دادگاه ویژه روحانیت ایران آیت الله کاظمینی بروجردی را به ۱۱ سال زندان و مصادره اموال محکوم کرده است.

 

یکشنبه, ۲۳ تیر ، ۱۳۹۲ فعالین حقوق بشر و دمکراسی  متن نامه سرگشاده سیّد حسین کاظمینی بروجردی به حجت الاسلام سید حسن روحانی رئیس جمهور  را منتشر کردند.

در بخشی از نامه آمده است :” وجود این پیشوای توحیدی در زندان هفت سالۀ ولایت مطلقۀ فقیه، گویای هویّت و حقیقت این نظام مدّعی شریعت است، این جانب به جرم مخالفت با تداخل دیانت در سیاست، جوانی و سلامتی خویش را از دست داده ام و شاهد انهدام خانواده ام می باشم و هم اکنون که این عریضۀ مولمه را می نگارم درآستانۀ مرگ قرار دارم، اینک از شما که در منظر عدالتخواهی و آزادگی قرار دارید می پرسم، آیا تبلیغ مذهب غیردولتی و حمایت از آزادی اندیشه و دفاع از حریّت و جوانمردی جرمی سنگین است که باید سالها در بندهای امنیّتی، تحمل شکنجه کرد؟ و در تحریم دارو و درمان قرار داشت؟ آیا سرکار عالی می توانید با چارچوب حاکم بر این رژیم، اصلاحات کنید؟ آیا سلطنت مادام العمر فقیه، می گذارد، نگاه ترحّم آمیز به ملت مظلوم، داشته باشید؟

آیا ساختار ظالمانۀ ولایت مطلقۀ فقیه، دستهای شما را برای خدمت واقعی به رعیّت بازمی گذارد؟ “.

آیت الله بروجردی با اشاره به شعار کلید روحانی افزوده است :” آن کلیدی را که با خود آورده اید به هر قفلی که می خورد، منطقۀ حفاظت شدۀ ولی امر است و ورود ممنوع آن کاملاً هویداست”.

این مرجع تقلید در بند با اشاره به قدرت گسترده ولی فقیه از روحانی می پرسد :” آیا مردم غارت شدۀ ایران، فراموش می کنند، نظرات ارائه شدۀ تئوریسین های ولائی را که در طی این سی وچهار سال، همواره، جامعه را چراگاه ولایت فقیه، دانسته وآیۀ اَلستُ اَولی بِکُم مِن اَنفُسِکُم را هدیۀ الهی به خمینی و خامنه ای می دیدند، آیا بارها نگفتند که مردم، گله اند و ولیّ امر، چوپان وآیا رؤسای دولتهای گذشته، توانستند، جلوتر از ولایت فقیه، حرکت کنند، که شما بتوانید بکنید؟.”

آیت الله بروجردی در قسمتی از نامه سرگشاده خود نوشته است :” درحکومتی که حرف اوّل و آخر را دیکتاتوری فقیه می زند، جمهوریّت، یک واژۀ جوک و لطیفه است که دستاویز علمای درباری می باشد. چه کسی جرأت می کند اموال خدادادۀ این ملّت را به یغما ببرد، جز آنکه با ارباب عمّامه، هماهنگ است”.

وی در پایان خطاب به روحانی :” من برای شما آرزوی صحت و سلامت دارم تا بتوانید به شعارهای زیبایتان، جامعه عمل بپوشانید”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: