free Saeed Malekpour

آن کسی که یک شبه آیت الله شد دروغ میگوید!

on October 6, 2013

آیا شما فکر میکنید آقای خامنه ای که یک شبه از حجت الاسلامی با ذکرخاطره ای که آقای رفسنجانی از آقای خمینی گفت تبدیل به آیت الله، مرجع تقلید و رهبر شد! آیا راجع به بمب هسته ای به شما حقیقت را میگوید؟! (لازم به ذکر است که آیت الله منتظری در سخنانی که به حصر وی انجامید به صراحت مرجعیت خامنه ای را انکار کرد) آیا فراموش کرده اید در مذهب تشیع مذهبی ها میگویند در جنگ با کفار میتوان خدعه کرد (فریب داد)، میتوان تقیه کرد(حقیقت را نگفت)، در فقه شیعه قاعده ای موسوم به “اکل میته” وجود دارد که بر اساس آن مؤمن در صورت دچار شدن به ” اضطرار” میتواند عمل ” حرام شرعی” را مرتکب شده و نه تنها مستوجب مجازات های آن دنیائی و یا این دنیائی عمل خود نباشد، بلکه عمل انجام شده “حلال” هم به حساب آید، در اسفند ماه ۱۳۶۰ آقای خامنه ای در دیدار با مسئولین بنیاد امور جنگزدگان کشور در مخالفت شرع با کشتن غیر نظامیان چنین میگوید:

« جمهوری اسلامی به خاطر اینکه پایبند اصول انسانی و اخلاقی است این کار [بمباران مناطق مسکونی عراق] را نکرده و این فرقی است میان حکومتی که با اصول الهی اداره میشود و حکومتی که تابع زور است. ما هیچگاه حاضر به رنج و وحشت مردم عراق نیستیم. هدف سرنگونی حاکمان بغداد به ما این اجازه را نمی دهد که از وسیله کشتن مردم استفاده کنیم. ما همه گونه وسائل داریم، اما آنها را برای کشتن مردم عراق بکار نمی بریم.» ( کیهان۲۵ اسفند ۱۳۶۰)

دو سال بعد، همین آقای خامنه ای در مقام رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع در مصاحبه ای در اسفند سال ۱۳۶۲ با مجله پاسدار اسلام چنین میگوید:

«در یک نگاه بالا تری میبینیم برای هدف های عالی اسلام و برای دفاع از اسلام مواردی هست که اگر لازم بشود حتی جان مسلمین و به طور مشخص اسیرانی که ما در دست داریم نیز میتواند قربانی این هدف ها قرار بگیرد. مسئله معروف ” تترس به مسلمین” در میان فقها یک مسئله مشهور و مقبولی است. لذا ما موضوع را از جهت فقهی و مبنای اسلامی موضوعی روشن و غیر قابل بحث میشمریم.»

حجت الله الاسلام سید احمد خاتمی مدرس حوزه علمیه قم و عضو کنونی هیئت رئیسه مجلس خبرگان در کتاب جنگ از دیدگاه قرآن و حدیث مینوبسد:

« یکی از دستوراتی که بیانگر اهمیت فوق العاده اسلام به ارزشهای انسانی در جنگ میباشد این است که به پیروانش دستور میدهد در جنگ و نبرد از کشتن زنان، کودکان، پیران، دیوانگان و… خودداری کنید. آئین مقدس اسلام چون هدف از جنگ را جز هدایت انسانها و آزادی آنان از قید و بندها معبودهای دروغین نمی داند هرگز ارزشهای انسانی و اصول اخلاقی را زیر پا نمیگذارد.»

همین حجت الاسلام احمد خاتمی (امام جمعه موقت تهران) بعد از شروع موشک باران شهرهای عراق از ۲۳ بهمن سال ۱۳۶۲ نظر کاملأ متفاوتی داده و میگوید:

« بر فرض که چند زن و کودک بیگناه کشته شوند، ما سئوال میکنیم آیا کشته شدن چند زن و کودک بیگناه مهمتر است یا از دست رفتن اسلام؟ یا از دست رفتن دهها جوان و نو جوان قهرمانی که در جبهه ها هر روز به شهادت میرسند؟ آیا کشته شدن چند نفر بیگناه مهم است یا از بین رفتن اسلام و در خطر قرار گرفتن نوامیس اسلامی ؟ خود قضاوت کنید! بر این اساس است که در فقه ما آمده است که اگر در زمان جنگ دشمنان، زنان و کودکان و مجانین و حتی مسلمین را سپر قرار دهند و پیروزی جز با کشتن انها امکان ندارد، اسلام اجازه میدهد اینها کشته شوند تا به هدف مقدس اسلامی دسترسی پیدا شود.»

حال بماند که فتوای شفاهی که لابی های جمهوری اسلامی روی آن مانور میدهند علاوه بر موارد ذکر شده با یک سوال جدی روبروست و آن این است که اعتبار فتوا دهنده زیر سئوال است و آن کسی است که گفت نظرش به نظر احمدی نژاد نزدیکتر است و در انتخابات تقلب نشده است! و همچنین دفاع میلیون ها هموطنمان از حقوق مدنی و شهروندی خویش که طبق اصل بیست و هفتم قانون اساسی تشکیل اجتماعات و راه پیمایی ها، بدون حمل سلاح به صراحت آزاد اعلام شده است را “اردوکشی خیابانی” و آنها را ”فتنه گر” نامید! آنهم مردمی که سلاحشان فقط و فقط دستبندِ سبزشان و بیان حقیقت بود اما حکومتی ها با شلیک مستقیم، قلب و سر مردمی که در راهپیمایی شرکت کرده بودند را هدف قرار داند، مردم را از بالای پل به پایین پرت کردند، با ماشین از روی بدن هموطنانشان رد شدند، به دختران مسلمان هموطن خود در زندان تجاوز نمودند، ظرف چند روز آنقدر جوانان هموطنی که در راهپیمایی سکوت شرکت کرده اند را درزندانهای اوین و کهریزک شکنجه کردند که چندین نفر از آنها زیرشکنجه کشته شدند و دهنده فرمان سرکوب مردم کسی نیست جز دهنده فتوای شفاهی اخیر یعنی خامنه ای!

941949 10151585880708954 443958580 n آن کسی که یک شبه آیت الله شد دروغ میگوید!

مهدی خلجی روزنامه‌نگار، نویسنده، مترجم، تحلیل‌گر سیاسی: سال‌هاست که به اکبر هاشمی رفسنجانی «آیت الله» می‌گویند.
بنابر قاعده‌ای نانوشته، «آیت الله» به کسی گفته می‌شود که به مرتبه‌ و درجه‌ی اجتهاد رسیده و صلاحیت علمی و شرعی صادر کردن فتوا دارد.
همان‌طور که آیت اللهی آقای خامنه‌ای سیاسی بود آیت اللهی آقای رفسنجانی هم سیاسی است، هیچ‌یک‌ آن‌قدر تحصیل حوزوی نکرده‌اند که به درجه‌ی اجتهاد نائل شده باشند. هیچ‌یک تا پیش از رسیدن به مقامات عالی نظام، نه مجتهد انگاشته می‌شدند نه بدین لقب خوانده.
با حکومتی شدن حوزه‌ی علمیه، القاب حوزوی هم حکومتی شد. تقریباً افراد انگشت‌شماری در میان روحانیان شاغل در حکومت می‌توان یافت که واقعاً تحصیلاتی در حد اجتهاد داشته باشند. اما از آن‌جا که اجتهاد شرط رهبری، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، اشغال شش صندلی شورای نگهبان، مقامات عالی قوه‌ی قضاییه، وزیر اطلاعات و مانند آن است، حکومت، صاحبان این مناصب را با زور رسانه و تبلیغات «آیت الله» خطاب می‌کند و کم کم بر زبان همه می‌افتد. اصلاح‌طلبان روحانیان مورد علاقه‌ی خود را به این نام می‌خوانند و پیروان آیت الله خامنه‌ای نیز همین‌طور.
لقب «آیت الله» دیگر هیچ معنای خاصی جز ارتباط با کانون‌های خاص قدرت (که فراتر از حکومت است) ندارد.
این‌ها نه تنها نشانه‌ی فساد حکومت، که گواه فساد و ناکارآمدی نظام حوزه نیز هست.

 

لابی گران ولایت مطلقه فقیه باید بدانند که تحریم معلول است وعلت تحریم، تلاش خامنه ای برای دست یابی به بمب هسته ای است، رفع تحریم نیاز به لابی ندارد فقط کافی است درب مراکز اتمی بر روی بازرسان انرژی اتمی باز باشد و مثل گذشته جمهوری اسلامی به دنبال فعالیت های مخفی برای دست یابی به بمب اتمی نباشد همین و بس. اما آقای خامنه ای به همراهی سپاه پاسداران برای جهانی نمودن سلطه ولایت مطلقه فقیه اش و صدور انقلاب اسلامی به دلیل عدم مشروعیت داخلی به دنبال بمب اتمی و خرید وقت برای دست یابی به بمب هسته ای برای تضمین طولانی مدت و رویای جاودانی نمودن نظام دیکتاتوری خویش است. حال شما فکر میکنید که آقای خامنه ای راجع به بمب هسته ای به شما حقیقت را میگوید؟!

قضاوت با شماست.

محمد رستگار
۱۴ مهر ۱۳۹۲

 

مطلب مرتبط با عنوان:  نامه به اوباما در باره فتوای خامنه ای

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: