free Saeed Malekpour

استاد حوزه‌های علمیه معاون فرهنگی وزارت ارشاد شد

on October 8, 2013

0C7FF563 7C64 44C7 B052 AF62E731B9EB w640 r1 s استاد حوزه‌های علمیه معاون فرهنگی وزارت ارشاد شد

 

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، دوشنبه ۱۵ مهر، سیدعباس صالحی، استاد حوزه‌های علمیه را به عنوان معاون فرهنگی جدید این وزارت‌خانه منصوب کرده است.

به گزارش سایت رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم وزیر ارشاد برای آقای صالحی ابراز امیدواری شده که او در استفاده از «کلیه ظرفیت‌های موجود و نیروهای اندیشمند، فرهیخته و صاحبنظر در زمینه احیاء و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی، برنامه‌ریزی در جهت تولید، توسعه و ترویج فرهنگ مکتوب و پژوهش‌های فرهنگی، حمایت از حقوق نویسندگان و اهل قلم و ناشران و روزآمد ساختن فعالیت‌های حوزه چاپ و نشر» موفق باشد.
سیدعباس صالحی که دکترای فلسفه دارد در حوزه‌های علمیه مشهد و قم درس خوانده، شاگرد تعدادی از مرجع تقلید شیعه بوده و در عین حال در حوزه علمیه تدریس هم کرده است.
معاون فرهنگی جدید وزارت ارشاد از سال ۱۳۶۵ تا ۶۷ سردبیر مجله «حوزه» و در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۷۶ مسئول دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان بوده است. از سال ۷۶ تاکنون نیز در سه دوره متوالی عضو هیات مدیره دفتر تبلیغات اسلامی و سپس عضو هیات امنای آن بوده است.
آقای صالحی از سال ۷۶ مدیر مسئول نشریه «پژوهش‌های قرآنی» و از همان سال عضو هیات تحریریه نشریات «فقه اهل بیت» و «کاوش فقه در فقه اهل بیت» بود.
از سیدعباس صالحی دو مقاله در سایت رسمی دفتر رهبر جمهوری اسلامی در دفاع از نظریه ولایت فقیه منتشر شده، هرچند تحقیق و حتی مخالفت علمی با ولایت فقیه را بلا اشکال دانسته است.
آقای صالحی در جریان تعیین شهردار تهران در شهریور سال جاری، با انتشار مقاله‌ای از ابقای محمدباقر قالیباف دفاع کرد و به اصلاح‌طلبان هشدار داد که «اگر روزه شک‌دار بگیرند و فردی را نه در این قامت از توفیق به سکانداری شهر بگمارند، ترازی بر نا کارآمدی ایشان خواهد شد.»
او در عین حال، در تیر ماه سال جاری، مقاله‌ای با عنوان «زخم چرکین شنود و تجاوز به حریم خصوصی» نوشته که در آن نصب دستگاه‌های شنود در دفتر علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی را محکوم کرده و همزمان ماجرای مشهور به قتل‌های زنجیره‌ای را «اتفاق شوم» توصیف کرده است که به «قتل مظلومانه چندین انسان بی‌گناه» منجر شد.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: