free Saeed Malekpour

یک روحانی مشهور عربستان به جرم تجاوز به دخترش به زندان محکوم شد

on October 10, 2013

Fayhan%20al Ghamdi یک روحانی مشهور عربستان به جرم تجاوز به دخترش به زندان محکوم شد

یهان الغَمدی واعظ شناخته شده عربستان سعودی، به جرم ضرب و شتم دختر ۵ ساله‌اش و تجاوز و قتل وی به هشت سال زندان و ۸۰۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

 به گزارش توانا به نقل از  دیلی میل، این روحانی که اغلب در برنامه های تلویزیونی ظاهر می‌شد، حدود یک سال پیش دختربچه اش را با شلاق و کابل‌های سیم کتک زده، ناخن انگشتش را کشیده، جمجمه‌اش را شکسته و سپس به او مکررا تجاوز کرده که به مرگ وی منجر شده است. هر چند ادعای تجاوز توسط مادرش رد شد.

Lama یک روحانی مشهور عربستان به جرم تجاوز به دخترش به زندان محکوم شد

لاما دچار صدمات متعددی چون، شکستگی جمجمه، دنده و پشت، و کبودی و سوختگی در بدنش شد. او نیز بارها و بارها مورد تجاوز قرار گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آثار کبودی و سوختگی نیز در بدن لاما الغمادی، مشاهده شد.

این ماجرا خیلی زود جهان را تکان داد و و زمانی که مشخص شد فَیهان الغَمدی با تصمیم دادگاه قرار است از زندان آزاد شود خشم جهانیان را برانگیخت.

مادر، سیده محمد علی در ماه فوریه، به سی ان ان گفت: «فرزند عزیز من مرده است، و در حال حاضر تنها چیزی که می‌خواهم عدالت است، بنابراین می‌خواهم چشمانم را ببندم و ببینم که خونش پایمال نشده است. او به طرز وحشیانه و تکان دهنده ای شکنجه شد.».

در شهر هاوتا (Hawta)، کمپینی برای فشار به دادگاه برای تشدید مجازات تشکیل شد و دادگاه و هیئت ژوری به بررسی دوباره پرونده پرداختند.

Lama2 یک روحانی مشهور عربستان به جرم تجاوز به دخترش به زندان محکوم شد

لاماتا قبل از مرگ به مدت ده ماه در بیمارستان بستری بود.

بنابراین گزارش، این پدر به هشت سال زندان محکوم شد زیرا طبق قوانین عربستان، مادر بچه با دریافت یک میلیون ریال سعودی، (معادل ۲۷۶ هزار دلار) به عنوان «دیه» موافقت کرده است.

همزمان با این انتشار این خبر به گزارش سپیده دم شورای نگهبان  لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی تشخیص نداد. با تایید شورای نگهبان و علیرغم تمامی اعتراض ها، امکان ازدواج با فرزندخوانده رسما جزیی از قوانین فرزندخواندگی در ایران شد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: