free Saeed Malekpour

جعل با فتوشاپ، اعدام با طناب دار!

on November 5, 2013

shirko جعل با فتوشاپ، اعدام با طناب دار!

به گزارش وبلاگ  غوزک پلاتینی، وب سایت بولتن نیوز که نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است با انتشار عکسی‌ که به کمک نرم‌افزار فتوشاپ، عکسی‌ از سر شیرکو معارفی ، جوان کردی‌ که روز گذشته اعدام شد را به روی تصویر دیگری قرار داده و نوشته است:

 در این میان یکی از اعضای مسلح این تیم تروریستی قبل از انجام هر اقدام تروریستی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)،دستگیر شد و از آن زمان تا کنون در زندان بود و تمای اپوزیسیون ضد انقلاب و خصوصا گروهکهای تروریست کردی،روی نام او،مانور تبلیغاتی وسیعی براه انداختند،در خارج کشور نیز برای جلوگیری از مجازات اعدام او،دهها کمپین براه انداختند تا اینکه دیروز صبح دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۲،همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا،شیرکو معارفی از اعضای فعال گروهک تروریستی کومله شاخه عبدالله مهتدی،در محوطه زندان مرکزی شهرستان سقز،به دار مجازات آویخته شد.

حبیب الله‌ گلپری پور زندانی سیاسی  دیگری  شنبه, ۴ آبان ، ۱۳۹۲ از قرنطینه‌ی زندان مرکزی ارومیه خارج و اعدام شد. و پس از آن فعالین کمپ انتخاباتی حسن روحانی عکس هائی از او را در فیسبوک منتشر کردند و سعی کردند اعدام او را با استد لال‌های مختلف نزد افکار عمومی‌  توجیه نمایند.

در این رابطه بهزاد مهرانی، یکی‌ از فعالین سیاسی در تبعید درصفه فیسبوک خود روز گذشته ۱۳ آبان ۱۳۹۲ نوشت:

این دوستانی که بر این نظرند که حبیب‌الله گلپری‌پور از آنجا که عکسی با اسلحه داشته، مستحق آن است که بدون برپایی دادگاهی علنی و عادلانه اعدام شود چرا خواهان اعدام بابک زنجانی که او هم عکس‌های بسیاری با اسلحه داشته نمی‌شوند؟ نکند اگر ثروت چند صد میلیاردی با رانت نظام اسلامی داشته باشی آدم وجیهی می‌شوی.
روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر مجیزگوی قدرت و ثروت بادآورده و دولت هم نوبر است. شیرکوه معارفی هم اعدام شد. چرا دادگاه این به قول خودشان تروریست‌ها را علنی نمی‌کنند؟

 

581159 10151966477708954 946195905 n جعل با فتوشاپ، اعدام با طناب دار!

این دوستانی که بر این نظرند که حبیب‌الله گلپری‌پور از آنجا که عکسی با اسلحه داشته، مستحق آن است که بدون برپایی دادگاهی علنی و عادلانه اعدام شود چرا خواهان اعدام بابک زنجانی که او هم عکس‌های بسیاری با اسلحه داشته نمی‌شوند؟ نکند اگر ثروت چند صد میلیاردی با رانت نظام اسلامی داشته باشی آدم وجیهی می‌شوی.
روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر مجیزگوی قدرت و ثروت بادآورده و دولت هم نوبر است. شیرکوه معارفی هم اعدام شد. چرا دادگاه این به قول خودشان تروریست‌ها را علنی نمی‌کنند؟

همایون مبصری، یکی‌ دیگر از فعالین حقوق بشر و مدیر سازمان ندا برای ایران نیز  پس از اعدام گلپریپور در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۲ نوشت:

من نمیدانم که حبیب اله گلپریپور تجزیه طلب بوده یا نبوده،
آیا خواستار چیزی بودن یا بیان عقیده “خواهان تجزیه” مستوجب اعدام است؟
آیا بودن در یک عکس و داشتن تفنگ مستوجب اعدام است؟
بنابر این فرماندار(حاکم) ایالت تگزاس که خواهان جدایی تگزاس از آمریکاست و یا ملیون ها اهل ایالت کبک و یا ملیونها اسکاتلندی که خواهان استقلال هستند باید اعدام شوند
استبداد به عناوین مختلف از تهران تا اقصی نقاط کشور مردم را سرکوب میکند
بر ماست که تابوی سوء ظن داشتن به قومیت ها و ملل ساکن ایران را بشکنیم و با اتحاد در عمل به نابودی استبداد بر خیزیم

 

امیر حسین اعتمادی، سخنگوی گروه دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال ایران از ویرجینیا نیز شب گذشته در رابطه با اعدام شیرکومعارفی و استفاده از تصاویر همراه با اسلحه توضیحات زیر را منتشر کرد:
قبول ندارم که چون این اعدام‌های فله‌ای را قوه قضاییه انجام می‌دهد پس نباید از دولت پاسخ خواست. به دلایل مختلف و از جمله این دلیل ساده که وقتی احمد شهید گزارش نقض حقوق بشر در ایران و از جمله همین اعدام‌ها را منتشر می‌کند، این دولت و وزارت‌ خارجه‌ هستند که اول از همه جواب می‌دهند و گزارش را غیرواقعی و مغرضانه می‌خوانند. اخیرا که خانم سخنگوی وزارت خارجه گفته اصولا گزارش احمد شهید “رسمیت” هم ندارد و چیزی در مایه‌های همان “کاغذپاره” است. از طرف دیگر باید فرقی بین رییس جمهور “مشروع” و “نامشروع” هم باشد. نمی‌شود که چون با رییس جمهورتان “پیوند عاشقانه” برقرار کرده‌اید، در مورد ۳۰۰ اعدام در کمتر از ۳ ماه روی کارآمدنش سوال نکنید ولی دهان مبارک احمدی‌نژاد را به خاطر هر اتفاقی که در هشت سال گذشته در کشور افتاد، هموار کنید.

نکته‌ی دیگر این‌که، باور کنید سکوت شما در برابر این اعدام‌ها و بدتر از آن “توجیه” آن با منتشر کردن عکس اعدام‌شدگان با تفنگ، از خاطره‌ی ما نمی‌رود و روزی باید در مقابل این رفتار پاسخ‌گو باشید. همه‌ی کسانی که اعدام شده‌اند، از حق دادرسی عادلانه، داشتن وکیل، و دفاع از خود در یک دادگاه علنی محروم بوده‌اند. حتی اگر مستحق اعدام هم بوده باشند، دست‌کم باید از نظر شکلی این مراحل طی می‌شد.

و آخر این‌که جلوی این اعدام‌ها را باید بگیریم. فرقی هم نمی‌کند در رجایی‌شهر و اوین باشد یا در ارومیه و سقز و زاهدان و بندرعباس. یک کار جمعی لازم است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: