free Saeed Malekpour

وخامت حال عبدالفتاح سلطانی و انتقال وی به بیمارستان

on November 6, 2013

 

1451469 261382677343835 1512953316 n  وخامت حال عبدالفتاح سلطانی و انتقال وی به بیمارستان

معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی: دیروز ساعت ۱۱ جمعی از خانوادهای زندانیان سیاسی عقیدتی (۱۷) نفر به نمایندگی از بقیه به دادستانی مراجعه کردیم هر چه گفتم شما مسئول جان بیماران هستید و نامه‌ای در باره ی نقض حقوق زندانیان با امضای ۳۰ نفر به خدا بخشی دادیار زندان دادیم و خواستیم به وضع بیماران رسیدگی کنند گفت خودشان علاقه‌ای به رفتن بیمارستان ندارند !!! گفتم چرا گفت چون نمی خواهند لباس زندان بپوشند و دستبند بزنند! گفتم خب نزنید تا درمان شوند . تا در صورت درمان بیماران ، اعتصاب هم بلا موضوع شود . در چشمان ما نگریست و به دروغ گفت دست ما نیست قانون زندان است. گفتیم چرا ملاقات حضوری نمی دهید گفت: تخلف کرده اند. گفتیم آنکه عزیزان ما را بیمار کرده و حق درمان نمی دهد تخلف کرده یا آن که اعتراض به شکستن قانون می کند . آخرین پاسخش این بود که دست من نیست بروید پیش دادستان . هر چه ماندیم تا دادستان را ببینیم گفتند جلسه دارد و نمی آید شما بروید پیش رئیس کل دادگستری در آخر هم پلیس خبر کردند و با تقاضا و خواهش ما را از عدالت خانه ی مرتضوی به بیرون هدایت نمودند !!!!                                    این است عدالت و عدالت خانه !!!

به گزارش خبرگزاری هرانا  در پنجمین روز اعتصاب غذای چهار تن از زندانیان سیاسی اوین، وضعیت عبدالفتاح سلطانی رو به وخامت گرائید و به بهداری اوین منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پنجمین روز از اعتصاب غذای چهار نفر از اعتصاب کنندگان بند ۳۵۰ زندان اوین و در پی وخامت حال عبدالفتاح سلطانی، ناشی از ضعف جسمانی در اثر اعتصاب، وی به بهداری زندان اوین منتقل شد.عبدالفتاح سلطانی، سعید مدنی، امیرخسرو دلیرثانی و مهدی خدایی از روز شنبه و در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانی زندانیان سیاسی – عقیدتی و امنیتی و همچنین نگرانی نسبت به سلامت آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
به گزارش دویچه وله فارسی، فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، مرکز مدافعان حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران روز دو‌شنبه (۴ نوامبر/ ۱۳ آبان) در بیانیه مشترک خود اعلام کردند که بیش از ۸۰ زندانی سیاسی در اعتراض به وضعیت بد رسیدگی درمانی در زندان‌ها دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، در آخرین گزارش خود در باره وضعیت حقوق بشر در ایران که در ماه اکتبر به مجمع عمومی این سازمان ارائه شد، اعلام کرد که بر خلاف تعهدات انتخاباتی حسن روحانی ”هیچ‌گونه نشانه‌ای از بهبود” وضعیت حقوق بشر در ایران دیده نمی‌شود.

به گفته شیرین عبادی، تعداد اعدام ها در ایران از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، به نسبت مدت مشابه سال قبل که محمود احمدی نژاد در قدرت بود، دو برابر شده است. او همچنین گفت تقریبا تمامی فعالان مخالف که پیش از انتخاب او زندانی شده بودند، هنوز هم در زندان هستند.

1391839 10151836674253347 942612887 n  وخامت حال عبدالفتاح سلطانی و انتقال وی به بیمارستان
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: