free Saeed Malekpour

عزت‌الله انتظامی به‌دلیل مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا در بخش سی‌سی‌یو بستری شد

on November 22, 2013

017182048 303001 عزت‌الله انتظامی به‌دلیل مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا در بخش سی‌سی‌یو بستری شد

آقای بازیگر در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تأیید این خبر اظهار کرد: از شب گذشته (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) به‌دلیل آلودگی هوا، تنفس برایم بسیار سخت شده است و به همین دلیل، در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان بستری شده‌ام تا پزشکان کنترل بیشتری روی تنفس و قلبم داشته باشند.

او درباره‌ی وضعیت سلامتی‌اش، توضیح داد: حال عمومی‌ام بد نیست و می‌توانم صحبت کنم و غذا بخورم، اما ریه‌هایم کمی با مشکل مواجه شده و تنفس برایم سخت است. همچنین با توجه به این‌که قلبم باتری دارد، برای احتیاط، پزشکان کنترل دقیقی روی فعالیت آن بخش نیز دارند.

انتظامی با تشکر از پزشکان و پرسنل بیمارستان، افزود: آقایان دکتر نصیری و اخوان رسیدگی بسیار خوبی به من دارند و بسیار ورزیده عمل می‌کنند.

این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در پایان با تأکید دوباره بر این‌که آلودگی هوا باعث بستری شدنش در بیمارستان شده است، به خبرنگار ایسنا گفت: پزشکان تأکید دارند که پس از مرخص شدن از بیمارستان باید به دریا بروم و در تهران نمانم.

این هنرمند باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون مشکل تنفسی موجود را مشکل بسیاری از شهروندان تهرانی دانست و چند روز پیش به خبر نگار مهر گفت: در روزنامه خواندم که تعدادی از مردم به خاطر آلودگی هوا و مشکل تنفسی جان خود را از دست داده‌اند.

هوای تهران دوباره در شرایط “ناسالم” قرار دارد. یک عضو شورای شهر تهران از مرگ ماهانه ۲۷۷ نفر در ارتباط با آلودگی هوا در ایران خبر داد.

در هفته‌های اخیر معصومه ‌آباد، عضو کمیسیون سلامت و محیط‌‌زیست شورای شهر تهران نیز گفته بود “آلودگی هوا برای دولت و شهرداری جدی نیست”. به گفته این عضو شورای شهر میزان بنزین موجود در هوای تهران ۱۰ برابر استاندارد است.

آلودگی شدید هوا و بارش باران در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان هزاران نفر را در هفته‌های اخیر راهی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کرده است. پس از بارندگی روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه، بیش از ۱۵۰۰ نفر به دلیل تنگی نفس به مراکز درمانی اهواز مراجعه کردند. در هفته پیش از آن نیز مسئولان وزارت بهداشت گزارش داده بودند بیش از شش هزار نفر از مردم این شهر به دلیل آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی شده و نیاز به درمان و مراقبت‌های پزشکی پیدا کرده‌اند.

با افزایش میزان مراجعه ساکنان اهواز و امیدیه به بیمارستان‌ها، استانداری خوزستان تصمیم گرفته است دیگر آمار بیماران تنفسی در این استان اعلام نشود!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: