free Saeed Malekpour

احمد خاتمی: جمهوری اسلامی خواستار «محو» اسرائیل از صحنه روزگار است

on November 28, 2013

Attachment 11 احمد خاتمی: جمهوری اسلامی خواستار «محو» اسرائیل از صحنه روزگار است

احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران با این ادعا که آمریکا می‌خواهد در مذاکرات بعدی ایران و گروه ۱+۵ اسرائیل را شرکت دهد٬ گفت جمهوری اسلامی خواستار «محو» اسرائیل از صحنه روزگار است.
به گزارش دیگربان به نقل از ایرنا٬ آقای خاتمی روز پنجشنبه (هفتم آذر) در شهر «عنبر‌آباد» استان کرمان گفته «آنچه که پیدا است، اوباما به توافق رسیده که در مذاکرات بعدی رژیم جعلی صهیونیست حضور داشته باشد.»
وی افزوده «ما اعتقاد راسخ داریم که این رژیم {اسرائیل} باید از صحنه روزگار محو شود و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم.»
این عضو مجلس خبرگان رهبری نگفته کدام منبع خبر تصمیم باراک اوباما٬ رئیس جمهوری آمریکا برای دخالت دادن اسرئیل در مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ را منتشر کرده است.
ایران و گروه ۱+۵ پس از ۱۰ سال در ژنو تفاهم‌نامه‌ای هسته‌ای امضاء کرده‌اند که برخی مقام‌های جمهوری اسلامی این سند را نشانه «پیروزی نهایی» تهران می‌دانند.
احمد خاتمی با اشاره به موضع آمریکا درباره این سند گفته است: «هنوز جوهر قرارداد ژنو ۳ خشک نشده است و به دروغ می‌گویند که حق غنی‌سازی برای ایران نیست.»
به ادعای وی «این‌ها حکایت از آن است که آمریکایی‌ها در پی عهدشکنی هستند، همانی که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که چشمم آب نمی‌خورد که آن‌ها به عهدشان پایبند باشد.»

علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ایران با توقف غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم، تولید اورانیوم غنی‌شده پنج درصدی خود را افزایش می‌دهد.

وی افزود: «ماشین‌هایی که اورانیوم ۲۰ درصد تولید می‌کردند، از کار باز نمی‌ایستند، بلکه به تولید اورانیوم پنج درصد غنی‌شده می‌پردازند و به این ترتیب تولید اورانیوم پنج درصد غنی‌شده در کشور افزایش می‌یابد.»

روز گذشته جواد ظریف نیز در صحن علنی مجلس گفت: زمانی که تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل فرو بریزد، تمام تحریم‌های دیگر آمریکا کاغذپاره‌ای بیشتر نخواهد بود.

 

جزئیات توافق اتمی ایران با گروه ۱+۵ در مذاکرات ژنو (اینجا)

توضیحات جان کری درمورد گفتگوهای ژنو با ایران

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: