free Saeed Malekpour

حسن روحانی مخالفان اسد را خطرناکترین تروریست ها نامید

on December 1, 2013
Untitled حسن روحانی مخالفان اسد را خطرناکترین تروریست ها نامید

چه کسانی از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرده اند؟ سه‌ شنبه ۲۹ مرداد تنها یک روز قبل از انتشار خبر حمله شیمیایی، به گزارش فارس نیوز رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفته علی خامنه‌ای «هدایت» جنوب لبنان٬ غزه و سوریه را در اختیار دارد.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در دیدار با وائل الحلقی، نخست وزیر رژیم سوریه که در رأس هیئتی جمعه شب وارد تهران شد، مقاومت رژیم دمشق را در مقابل فشارهای داخلی و خارجی ستود و بار دیگر مخالفان رژیم دمشق را تروریست خواند و گفت : “خطرناکترین تروریست های منطقه ای و فرامنطقه ای امروز در سوریه اجتماع کرده اند.”

رییس جمهوری اسلامی ایران در پایان ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران و دمشق در همۀ زمینه ها تحکیم یابد.
نخست وزیر رژیم بشار اسد جمعه شب در رأس یک هیئت بلندپایه برای ملاقات با رهبران ایران از جمله حسن روحانی، محمد جواد ظریف و علی شمخانی، رییس شورای عالی امنیت ملی ایران، وارد تهران شد.

وائل الحلقی هدف از این سفر را گسترش مناسبات و همکاری های دو کشور در زمینه های انرژی، نفت، زیرساخت ها و بهداشت اعلام کرد.
به گزارش نشریات آمریکایی از جمله نیویورک تایمز و وال استریت جورنال، حکومت اسلامی ایران از آغاز بحران و جنگ داخلی سوریه دست کم بیست میلیارد دلار انواع کمک های مالی، اقتصادی و لجستیکی را در اختیار رژیم بشار اسد قرار داده است و چنین کمک هایی برای حکومت ایران که به دلیل تحریم های بین المللی خود در تنگنا به سر می برد فشار و تنگنایی مضاعف است، به طوری که از نظر ناظران از جمله دلایل خودداری قدرت های غربی از پایان دادن به جنگ داخلی سوریه تضعیف بیشتر حکومت اسلامی ایران در نتیجۀ ادامۀ همین جنگ است.

در این حال، در نتیجۀ حملۀ نیروی هوایی رژیم بشار اسد امروز دست کم بیست تن در شمال سوریه کشته شدند. به این ترتیب، در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۶ نفر از جمله شمار بالایی زن و کودک نیز در اثر بمباران نیروی هوایی رژیم سوریه در این کشور کشته شدند. سازمان ناظران حقوق بشر سوریه امروز اعلام کرد که هلی کوپترهای رژیم سوریه امروز یک بشکه مواد انفجاری را به روی بازاری در شهر حلب پرتاب کردند که در اثر آن بیست تن از جمله دو زن و چهار کودک جان خود را از دست دادند. دیروز حمله ای مشابه به کشته شدن بیست و شش تن از جمله هفت زن، چهار کودک و سه تن از مخالفان رژیم بشار اسد منجر شد.
از نظر وزارت امور خارجۀ آمریکا بشکه های حاوی مواد انفجاری که رژیم اسد به کار می گیرد گونه ای از بمب “ناپالم” است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: