free Saeed Malekpour

اخراج از دبیرستان، خودکُشی دختر مهابادی را درپی داشت

on December 5, 2013
logo 21 اخراج از دبیرستان، خودکُشی دختر مهابادی را درپی داشت

اخراج از مدرسه در شیراز نیز باعث خودکشی‌ یک دانش آموز شد، خبرگزاری مهر صبح امروز گزارش داد دانش‌‌آموز۱۴ ساله اهل شیراز به دلیل اخراج از مدرسه با طناب خود را حلق‌آویز کرد و به زندگی‌اش پایان داد.

 

یک دختر جوان در شهر مهاباد در پی اخراج از دبیرستان اقدام به خودکُشی کرد.

برپایه‌ی گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، در یکی از دبیرستان‌های دخترانه‌ی شهر مهاباد یک دختر کُرد با نام “ژاله” درپی اخراج از مدرسه اقدام به خودکُشی کرد.

این دختر دانش‌آموز دبیرستان فرزانگان، چند روز پیش به دلیل همراه داشتن یک جلد کتاب مهارت‌های زندگی درباره‌ی زناشویی از مدرسه اخراج می‌شود.

خبرنگار کُردپا به نقل از یک منبع مطلع در مهاباد اعلام کرد: مدیران دبیرستان خانواده‌ی ژاله را در جریان نگهداری کتاب و اخراج او از مدرسه قرار داده‌اند و گویا فشار روحی و روانی، موجب تصمیم‌گیری وی به خود کُشی شده است..

تاکنون از نحوه‌ی خودکُشی این دختر جوان گزارش دقیقی در اختیار آژانس خبررسانی کُردپا قرار نگرفته است.

اخراج این دختر دانش‌آموز و اقدام به خودکُشی وی در حالی است که در چند سال اخیر مسئولان آموزش و پرورش حکومت اسلامی ایران از تدوین و آموزش کتاب مهارت‌های زندگی در مقاطع مختلف تحصیلی خبر داده‌اند که مباحث مربوط به روابط و آداب معاشرت ازدواج برای دختران و پسران دبیرستانی در آنها در نظر گرفته شده بود.

اخراج از مدرسه در شیراز نیز باعث خودکشی‌ یک دانش آموز شد، خبرگزاری مهر صبح امروز ۱۴ آذر ۱۳۹۲  گزارش داد  دانش‌‌آموز۱۴ ساله اهل شیراز به دلیل اخراج از مدرسه با طناب خود را حلق‌آویز کرد و به زندگی‌اش پایان داد.

 این دانش‌آموز به دلیل همراه داشتن تلفن موبایل از مدرسه اخراج شده بود.

به گفته والدین این دانش‌آموز “وی یک روز بعد از اخراج به همراه پدرش به مدرسه رفت اما مدیر مدرسه از پذیرش او امتناع کرد و روز دوم که خودش به تنهایی به مدرسه رفته بود، مسئولان مدرسه وی را نپذیرفتند.”

بر پایه این گزارش “این دانش‌آموز پس از مراجعه به منزل‌شان در حالی‌ که تنها بود، خود را حلق‌آویز کرد و به زندگی خود پایان داد.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: