free Saeed Malekpour

ابراز نگرانی پدر حسین رونقی ملکی درباره وضعیت فرزندش

on December 9, 2013

1233505 322209254589584 698172101 n ابراز نگرانی پدر حسین رونقی ملکی درباره وضعیت فرزندش

پدر حسین رونقی با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت حسین رونقی فرزند زندانی‌اش، خواستار آزادی این زندانی و پیگیری درمان وی در بیرون از زندان شد.

احمد رونقی در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی، با اشاره به اینکه بر پیامگیر تلفنی حسن روحانی و رئیس قوه قضائیه پیام گذاشته و وضعیت کامل حسین رونقی را توضیح داده است، گفت: “من به تمام مسئولان نظام نامه فرستاده‌ام و خواهات آزادی حسین هستم، اما تنها آقای دولت آبادی، دادستان تهران در این خصوص کمک‌هایی به ما کرده است.”

آقای رونقی با اعلام اینکه درحال حاضر حسین در زندان دچار مشکل گوارش، کلیوی، غلظت خون و بزرگ شدن طحال است، گفت: “من فرزندم را سالم تحویل دادم،حال با این همه مشکل روبرو است. چند وقت پیش به زندان مراجعه کردم تا دارو و صابون برای فرزندم ببرم، هیچ کس حاضر نمی شد آن را دریافت کند، تلفن‌های زندان هم قطع است، من نمی‌توانم از وضعیت فرزندن مطلع باشم.”

حسین رونقی پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و رییس جمهور، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

حسین رونقی پس از ۳۲ ماه حبس با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد اما بار دیگر در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ هنگام امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی بازداشت و با حکم شعبه ۱۱۲ دادگاه عمومی تبریز به اتهام “پخش نان کپک زده و تمرد از مامور” به پنج ماه حبس محکوم شد.

پدر آقای رونقی می‌گوید فرزندش در طول دوران زندان یک کلیه خود را به طور کامل از دست داده و ۲۰ درصد کلیه دیگرش هم از بین رفته است.

احمد رونقی با اشاره به مدارک پزشکی فرزندش گفت: “بارها گفته‌ام که به اعتقاد پزشکان حسین نباید در زندان نگهداری شود، او باید برای درمان به بیرون زندان منتقل شود، اما کسی پاسخگو نیست، قبلا هم گفته‌ام‌، باز هم تاکید می‌کنم بازجویان بارها با ما تماس گرفتند و گفتند که فرزندم را خواهند کشت.”

حسین رونقی ملکی در محیط مجازی با نام بابک خرم دین شناخته می شد.

 

منبع: سحام نیوز

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: